Menu Close

Logopedas

Sveiki visi, apsilankę logopedės puslapyje.
 
    Esu logopedė Ineta Januškienė.  Lopšelyje – darželyje "Ąžuoliukas" dirbu nuo 1997 m. 2002 m. baigiau Šiaulių universitetą ir įgijau specialiojo pedagogo – logopedo specialybę. 2006 m. įgijau metodininko kvalifikacinę kategoriją.
    Čia Jūs rasite naudingų nuorodų, patarimų. Tikiuosi, kad pateikta informacija Jums bus naudinga ir perskaitytą medžiagą lengvai pritaikysite kasdieninėje veikloje, žaisdami su savo vaiku namuose.
    Linkiu patirti bendravimo su savo vaiku džiaugsmą, pajausti vaiko meilę Jums, kuomet kartu seksite pasakas, žaisite pirštelių žaidimus ar kitaip lavinsite savo mažylio kalbą.
 
IMGP3183 SAM_0140
 Kalba – minties reiškimo forma. Tik tada, kai mintis išreikšta žodžiu, ji yra aiški ir tampa realybe kalbančiam ir kitiems – klausantiems.
    Pati svarbiausia kalbos funkcija yra komunikacinė. Kalbos dėka bendraujant galime tiksliai informuoti vieni kitus apie savo jausmus, norus, ketinimus, kilusius sumanymus, mintis.
Dauguma vaikų taisyklingai taria visus garsus, pakankamas aktyvusis ir pasyvusis žodynas, taisyklinga kalbos gramatinė sandara, rišlus pasakojimas. Tačiau dalis vaikų vis tik turi kalbos sutrikimų.
    Kalbos sutrikimų priežastys yra įvairios. Vaikai netaisyklingai taria kalbos garsus, kuomet artikuliacinio aparato raumenims trūksta paslankumo arba yra kalbos padargų (liežuvio, lūpų, gomurio, žandikaulio) pakitimų. Kalbos raidos problemas gali sukelti daug rimtesnės priežastys – mamos nėštumo patologija, gimdymo traumos, mamos ar kūdikio persirgtos ligos, skurdi kalbinė aplinka ir kt. Šitokiais atvejais negalima tikėtis, kad tarimas savaime susitvarkys, reikia kreiptis konsultacijai pas logopedą.
    Mieli tėveliai, jei Jums kelia nerimą neaiški Jūsų vaiko kalba – kviečiu konsultuotis.
    Logopedės konsultacijų laikas: pirmadieniais, antradieniais 14.10 -15.00
                                                     trečiadieniais 13.00 -15.00
                                                     ketvirtadieniais, penktadieniais 13.50 -15.00
 
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą